Červený Nos Online

Foto: Petra Bošanská

Klaunská návšteva online

Smiech a radosť prinesieme priamo k vám domov. Pripravte pre vaše dieťa prekvapenie - rezervujte mu virtuálne stretnutie so zdravotnými klaunmi. Túto službu ponúkame úplne zadarmo, stačí mať internetové pripojenie a cez obrazovku počítača, mobilu či tabletu sa s vami spojí vyškolená klaunská dvojica. Video-hovor trvá približne 20 minút a prebieha cez aplikáciu Zoom. Primárne je určený pre detských pacientov. Či už sa liečite doma, alebo v nemocnici, sme tu pre vás, aby sme vám zlepšili deň. 

Rezervovať online návštevu

Úsmevy pre seniorov

O tom, že smiech nepozná vek, sa presviedčame už 10 rokov - tak dlho totiž fungujú klaunské návštevy pre seniorov v nemocniciach a seniorských zariadeniach. Kvôli aktuálnym obmedzeniam sa v týchto dňoch so seniormi stretávame cez video-hovory, alebo pre nich natáčame klaunské videá. Veríme, že práve pre starších ľudí, ktorí sú teraz ešte viac izolovaní od okolia, sú úsmevy a humor mimoriadne dôležité.

Pozrite si video-rozhovor s koordinátorkou programu Smiech nepozná vek aj o tom, ako pomáha humor seniorom online.

Foto: Zps Harmónia v Žiline

Cirkus Paciento online

Máme dobrú správu - obľúbený Cirkus Paciento je späť! O tom, že aj tento program je možné realizovať aj vo virtuálnej podobe, sme sa presvedčili s deťmi z Psychiatrickej nemocnice v Kremnici a s deťmi na oddelení detskej psychiatrie v UN v Martine. Tréning cirkusových zručností prebieha od pondelka do piatku. Cez video-hovory sa deti pod vedením zdravotných klaunov učia cirkusové kúsky a čísla, prekonávajú samých seba a pomáhajú si aj navzájom. 

„Klauni opäť raz dokázali našim detským pacientom vyčariť úsmev na tvári, prehadzovať si s nimi cez obrazovku dobrú náladu a získať si ich dôveru. Spoločne dokázali v deťoch znovu objaviť silu, energiu a všetko to dobré, čo v nich je," povedala Michaela Nikšičová, klinická psychologička z Psychiatrickej nemocnice v Kremnici.

Prečítajte si viac v článku.

Klaunské videá pre veselší deň

Uvedomujeme si, že v tomto náročnom období potrebujeme úsmev a povzbudenie všetci. Zdravotní klauni vytvorili sériu videí a klaunských relácií pre malých aj veľkých. Klaunský odborníci vám poradia v oblasti zdravia, ale prinesú aj netradičné návody a tipy do domu a záhrady. Pripravili sme pre vás aj Klaunský preNOS - diskusie na zaujímavé témy so zdravotnými klaunmi a ich hosťami. Ako bonus pre vás zdravotní klauni načítali poviedky z knihy Na zázraky máme nos.

Pozrieť videá

Ako vyzerá online klaunská návšteva?

Ochrana osobných údajov

AKTIVOVAŤ VIDEO
abaton-monitoring