Cirkus Paciento

foto: Katarína Bezáková

V nemocnici je riadny cirkus – hlásia sestričky detským pacientom. Ospalé ticho na oddelení zrazu vystrieda ruch. Prišli zdravotní klauni a ich Cirkus Paciento. Päť dní s ním preruší jednotvárnosť a strach, ktoré zažívajú deti, čo ležia dlhšiu dobu v nemocnici či iných liečebných zariadeniach. Náš cirkus im prinesie lepšiu náladu.

Pozrite si fotogalériu

Objaviť vieru v seba

V pondelok obehnú klauni nemocničné izby, aby sa lepšie spoznali s budúcimi cirkusovými hviezdami. Nasledujú tri dni príprav, počas ktorých sa z detí a klaunov stávajú kolegovia. Učia sa nové veci: žonglovanie, točenie tanierom na paličke, tanec so stuhou, kúzla a iné. Deti sa myšlienkami ocitnú vo svete fantázie a hier. Klauni im navyše dodajú sebadôveru a tak dokážu  objaviť v sebe aj nový talent. Na programe cirkusu pracujú spoločne, čo utuží tímového ducha

foto: Tamara Jenčová
foto: Peter Važan

Hrdinovia v šapitó

Dni s Cirkusom Paciento vyvrcholia piatkovým predstavením, ktoré sledujú ďalšie deti a aj rodičia či zdravotnícky personál. Šou je buď priamo na nemocničných oddeleniach, alebo počas letnej sezóny postavia klauni dokonca šapitó v areáli. Na predstavení v cirkusovom stane nie sú žiadne diagnózy či choroby, tam sa každé dieťa stáva hlavným hrdinom.

Späť k programom

Cirkus Paciento

Ochrana osobných údajov

AKTIVOVAŤ VIDEO
abaton-monitoring