Podporte nás ako škola

Spôsobov ako pomôcť a priniesť viac smiechu do nemocníc a seniorských zariadení je množstvo.

Môže to byť aj veľká zábava pre žiakov, študentov a pedagógov. Vašej fantázii sa medze nekladú a my Vám budeme radi nápomocní. 

Zapojte sa spolu so žiakmi do kampane Pošli smiech a získané finančné príspevky pomôžu hospitalizovaným deťom a seniorom opäť zažiť pocit radosti a chuti do života. 

Ako na to?

Výzva - tvorba projektu môže byť súčasťou vyučovania napr. etickej výchovy. Pomôžu vám aj tieto kroky:

1. Diskusia 
Bol/a si niekedy v nemocnici? Ako si sa cítil/a? Čo by ťa rozveselilo? Poznáš zdravotných klaunov? Vieš čo je ich úlohou?

2. Návrh projektu  Pošli úsmev 
Rozdelenie detí do skupín, ktoré predstavia svoje návrhy akým spôsobom, kde a kedy by sa projekt uskutočnil a ako ho propagovať. Spoločne sa pozrite na pozitíva, negatíva projektu.

3. Realizácia projektu  
Potešíme sa vašim fotografiám a videám z prípravy aj samotnej realizácie projektu. Uverejnením na našom webe môžu slúžiť ako inšpirácia pre ďalšie školy.

 

Ocenenie vašej snahy - špeciálny Certifikát

Každá zapojená trieda, škola dostane od nás Certifikát s poďakovaním.

Dary z vašich akcií nám, prosím, posielajte na číslo účtu IBAN SK11 1100 0000 0026 2886 2684, TATRSKBX a do poznámky uveďte názov akcie.

Poslaním zdravotných klaunov je meniť atmosféru v nemocniciach a seniorských zariadeniach pomocou humoru a klaunského umenia. Materiálne dary (ako napr. hračky, výrobky, potraviny a pod.) nie sú súčasťou našej misie a aj z hygienických dôvodov nie je možné, aby ich zdravotní klauni nosili deťom do nemocníc a seniorom do seniorských zariadení. Ďakujeme za pochopenie.

Vylepte si v škole náš plagát

Podporte poslanie Červeného nosa priamo pomocou QR kódu na plagátiku.

Príklady ako môže pomôcť vaša škola / trieda

Usporiadajte veselý bazár

Zorganizujte spolu s deťmi deň, kedy ponúknete na bazári hračky, ktoré by chceli žiaci posunúť ďalej za symbolickú cenu a prinesú tak viac smiechu deťom do nemocníc. Veci, s ktorými sa v minulosti radi hrali a stále sú v dobrom stave, nevyhodia, ale nájdu im nového majiteľa medzi svojimi spolužiakmi.

Vytvorte počas výtvarnej výchovy alebo pracovného vyučovania, tvorivých prác v školskom klube výrobky, darčeky, ktoré môžu žiaci medzi sebou na bazáriku predávať.

Oslavujte smiechuplne

Výročie školy, venček, maturitný ples môžu mať novú pridanú hodnotu – smiechuplnú. Poskytnú vám príležitosť na rôzne aktivity ako tombola, dobrovoľné vstupné, aukciu, z ktorých výťažok môžete darovať Červenému nosu. Radosť z osláv bude o to výnimočnejšia, pretože túto radosť pošlete aj ďalej -  deťom a seniorom, ktorí potrebujú rozveseliť a nadobudnúť novú chuť do života.

Športujte s úsmevom

Motivujte triedu, celú školu i rodičov k športu pre radosť a dobrú vec. Súťaž v atletike, loptové hry, preteky na bicykloch, kolobežkách, rodinný športový deň, nápadov je nekonečne veľa. Aktívne sa hýbať a pritom sa usmievať ☺ môže pomôcť získať dobrovoľné vstupné, zápisné a tieto finančné prostriedky prinesú viac smiechu a radosti tým, ktorí sa práve teraz veľmi hýbať nemôžu.

Pečte s radosťou

Kto upečie lepšiu dobrotu, ozdobí nápaditejšie medovník alebo vytvorí ovocnú kyticu? Deti aj dospelí budú mať príležitosť predviesť svoju tvorivosť a následne výrobky posunúť ďalej. V rámci školskej akcie môžete usporiadať aj súťaž vo varení gulášu pre rodičov detí. 

Všetky chutné pochúťky môžete predávať v rámci rôznych školských akcií a výťažok vyčaruje úsmev v nemocniciach a seniorských zariadeniach.

Príbehy škôl

Inšpirujte sa príbehmi žiakov a študentov, ktorí sa rozhodli pomôcť svojim rovesníkom v nemocniciach a seniorom v zariadeniach po celom Slovensku. Mnohé nápady na dobré skutky prišli práve od detí, ktoré sa aktívne a s radosťou zapájali do priebehu celej akcie. Priestor na tvorivosť a spoluprácu, aktivity spojené s podporou sociálneho cítenia tak môžu zúročiť aj v dospelosti.

Spojená škola Pankúchova v Bratislave 
Martin a Jakub usporiadali Mikulášsku akciu v rámci školského projektu z anglického jazyka. Projekt im mal pomôcť naučiť sa spolupracovať a vytvárať zmysluplné aktivity, ktoré pomáhajú ich okoliu a spoločnosti. Vytvorili si plagát a počas predaja koláčikov a horúcej čokolády, ktoré sami vlastnoručne pripravili, oslovili spolužiakov, učiteľov a rodičov cez veľkú prestávku. Dobrovoľným darom prispeli a pomohli im vyzbierať krásnu sumu - 207,46 EUR.

Súkromná škola Felix v Košiciach
Žiaci Súkromnej základnej školy Felix v Košiciach - prváci, druháci a tretiaci - sa rozhodli koncom roka 2021 s pomocou dospelých usporiadať Vianočné trhy svojich výrobkov, ktoré vytvorili v predvianočnom období počas tvorivých aktivít v popoludňajšom školskom klube. Keďže kvôli opatreniam pandémie nebolo možné sa s rodičmi osobne stretnúť na skutočných trhoch, zvolili online formu a svoje výrobky ponúkali rodičom a priateľom školy týmto spôsobom. 

Žiaci rozhodli aj o použití financií, ktoré vyzbierali. Okrem podpory školskej knižnice a športových aktivít, jednu časť v hodnote 150 EUR darovali práve organizácii Červený Nos. 

 

Pýtajte sa detí, ako by oni chceli pomôcť. 

Projekt, ktorý si sami vymyslia ich bude baviť oveľa viac. Nechajte ich precítiť, že pomáhať druhým dokáže urobiť najväčšiu radosť.

A ak už viete, že sa Vaša škola chce zapojiť do kampane Pošli smiech a máte chuť pomáhať a máte aj dodatočné otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás...

Katarína Holčíková
firemný fundraising
T: +421 948 333 051
abaton-monitoring