Programy

Zdravotní klauni navštevujú detských pacientov v nemocniciach po celom Slovensku. Dobrá nálada podporí psychickú pohodu, ktorá je dôležitá pri liečbe a zotavovaní.
Nuda v čakárni? So zdravotnými klaunmi nehrozí! Vybavení červenými nosmi a rekvizitami prichádzajú rozveseliť deti aj rodičov pred ambulanciami.
Už vám hral klaun po ceste na operáciu na ukulele? Zdá sa vám to ako uletený nápad? Naopak, je to skvelý spôsob, ako sa odpútať od úzkosti a strachu.
Do nemocnice prišiel cirkus! Pacienti na chvíľu zabúdajú na chorobu, učia sa žonglovať, trénujú čísla, aby sa stali hviezdami cirkusového vystúpenia.
Donáška smiechu priamo domov! Zdravotní klauni prichádzajú rozveseliť vážne choré deti, ale aj ich rodičov a súrodencov do domáceho prostredia.
Predstavenie ušité na mieru pre deti s autizmom, mentálnym a kombinovaným postihnutím. Fidlikára prebudí v týchto deťoch chuť objavovať svet okolo.
Seniorom prinášame potešenie a vzpruhu. Zdravotní klauni navštevujú starších ľudí v 31 seniorských zariadeniach po celom Slovensku.
V 70tke si dať prvýkrát páperové boa? Veď prečo nie? V programe Varieté seniori nacvičia krátke predstavenie a užijú si svoj potlesk.
Zdravotní klauni navštevujú raz ročne dospelých onkologických pacientov, aby odľahčili atmosféru a presmerovali pozornosť na nové, pozitívne podnety.
Ako využiť humor pri práci s pacientmi? Naše semináre sú určené pre lekárov, zdravotné sestry, ale aj opatrovateľov a sociálnych pracovníkov v zariadeniach pre seniorov.
Smiech je jazyk, ktorému rozumieme všetci. Medzinárodný program Emergency Smile prináša humor ľuďom, ktorí sa ocitli v krízových životných situáciách spôsobených vojnou, chudobou či prírodnou katastrofou.abaton-monitoring