Ako sa stať klaunom

Pri výbere zdravotných klaunov sme veľmi dôslední. Hľadáme ich pomocou workshopu, ktorý má aspoň tri kolá. Pomocou hier a improvizačných cvičení nájdeme tých uchádzačov, ktorí majú potenciál sa ďalej rozvíjať. To všetko má pod palcom náš umelecký riaditeľ v spolupráci s koučmi združenia. Keď prídu na rad posledné kolá, zapoja sa zahraniční lektori z medzinárodnej organizácie RED NOSES International, kam patríme aj my.

Viac o práci zdravotného klauna

Svedomitá príprava klauna

Vek nad 23 rokov, dobrý zdravotný stav, vľúdny vzťah k ľuďom, empatia, chuť rozdávať radosť a umelecké nadanie – toto je nevyhnutné splniť, ak sa chce niekto stať profesionálnym zdravotným klaunom. Pre tých, ktorí uspejú vo výberovom workshope, máme pripravené školenia a umelecké vedenie. Vďaka nim budú pripravení na stretnutie s malými pacientmi. Na prvé návštevy nemocnice vyráža nový člen klaunského tímu v civile. Môže tak pozorovať skúsenejších kolegov v akcii. Neskôr si to vyskúša spolu s klaunskou dvojicou. A keď už je pripravený, ide šíriť dobrú náladu v páre. Vyžaduje si to však aspoň rok, aby sa oťukal a stal skúsenou súčasťou tímu.

 

Zdravotný klaun však pracuje na sebe počas celého pôsobenia u nás. To si spolu s návštevami v nemocniciach vyžaduje množstvo času, zdravotní klauni teda nie sú dobrovoľníci, ale klauniádám sa venujú profesionálne.

Chceli by ste pracovať ako zdravotný klaun? Pošlite nám životopis a motivačný list na administrativa[at]cervenynos.sk. Plus sledujte aj náš web a sociálne siete, kde pravidelne uverejňujeme novinky.

Poslať životopis a motivačný list