Ako sa stať klaunom

Aktuálne hľadáme nové posily do klaunského tímu pre všetky regióny Slovenska. Tu nájdete viac informácií.

Pri výbere zdravotných klaunov sme veľmi dôslední. Hľadáme ich pomocou workshopu, ktorý má aspoň tri kolá. Pomocou hier a improvizačných cvičení nájdeme tých uchádzačov, ktorí majú potenciál sa ďalej rozvíjať. To všetko má pod palcom náš umelecký riaditeľ v spolupráci s koučmi združenia. Keď prídu na rad posledné kolá, zapoja sa zahraniční lektori z medzinárodnej organizácie RED NOSES International, kam patríme aj my.

Prihláste sa na konkurz

Svedomitá príprava klauna

Vek nad 23 rokov, dobrý zdravotný stav, vľúdny vzťah k ľuďom, empatia, chuť rozdávať radosť a umelecké nadanie – toto je nevyhnutné splniť, ak sa chce niekto stať profesionálnym zdravotným klaunom. Pre tých, ktorí uspejú vo výberovom workshope, máme pripravené školenia a umelecké vedenie. Vďaka nim budú pripravení na stretnutie s malými pacientmi. Na prvé návštevy nemocnice vyráža nový člen klaunského tímu v civile. Môže tak pozorovať skúsenejších kolegov v akcii. Neskôr si to vyskúša spolu s klaunskou dvojicou. A keď už je pripravený, ide šíriť dobrú náladu v páre. Vyžaduje si to však aspoň rok, aby sa oťukal a stal skúsenou súčasťou tímu.

 

Zdravotný klaun pracuje na sebe počas celého pôsobenia u nás. To si spolu s návštevami v nemocniciach vyžaduje množstvo času, zdravotní klauni teda nie sú dobrovoľníci, ale klauniádám sa venujú profesionálne.

Radi by ste sa stali zdravotným klaunom či klaunkou? Práve teraz hľadáme posily do nášho klaunského tímu vo všetkých regiónoch Slovenska. Prihláste sa na výberový workshop a zažite zmysluplnú prácu s krásnym poslaním - prinášať úsmevy detským pacientom a seniorom.