Varieté

foto: Michal Hradský

Spev, hudbu a tanec potrebujeme v každom veku

Smiech, hviezdy na pódiu, zábava v publiku – mnohí seniori radi spomínajú na televízne varieté. My sme si povedali, že staré dobré časy nebudú len blednúcou spomienkou. Chceme ľuďom v pokročilom veku dať možnosť, aby si užili takýto veselý program. To ale nie je všetko, oni dokonca budú tými hviezdami, okolo ktorých sa bude krútiť Varieté.

Prejaviť záujem

Zdravotní klauni strávia so seniormi tri dni, ktoré sú plné smiechu a nečakaných podnetov. Nejde len o samotný cieľ, dôležitá je aj cesta. Dva dni nacvičujú hudobné a tanečné čísla. Vyberajú kostýmy a rekvizity. V 70tke si dať prvýkrát páperové boa? Veď prečo nie? Každý deň je šanca vyskúšať niečo nové a zábavné. Prekážkou nemusia byť ani zdravotné ťažkosti či vek, klauni prispôsobia program pre každého.

Fotogaléria

Foto: Zuzana Eleničová
Foto: Zuzana Eleničová

Zažiariť v predstavení

Na tretí deň je čas predstúpiť pred publikum, v ktorom sedia klienti zariadenia a personál. Predstavenie má nádych kabaretu, sprevádza ho živá kapela a trvá hodinu až dve. Na javisku je veselo. Pozornosť ide odhodlaným seniorom, im patrí potlesk a obdiv za snahu ukázať, čo všetko dokážu. Pre mnohých to znamená veľa, vďaka zapojeniu sa do aktivít si môžu uvedomiť svoju silu a to, že sú hodnotnými členmi spoločnosti.

Späť k programu Smiech nepozná vek

abaton-monitoring