Mirka - bojovníčka s krásnym úsmevom

Skutočný príbeh o Mirke, ktorá sa lieči z vážnej choroby a o úsmeve, ktorý žiari
Foto: Stanislav Mihalík

Úsmev ako najkrajší dar

Môže úsmev svietiť? Ak by to bola pravda, Mirka by svojím úsmevom a iskrou v očiach rozžiarila aj tú najtmavšiu tmu ako vianočná hviezdička. Nie vždy to však v jej živote bolo veselé. Má za sebou náročnú liečbu, počas ktorej musela stráviť dlhé týždne v nemocnici. Práve tam prvýkrát stretla zdravotných klaunov. Veselé klaunské návštevy vliali Mirke aj jej rodičom novú energiu a nádej do života.

Mirkina liečba sa z nemocnice presunula do domáceho prostredia. Napriek tomu, že kvôli chorobe prišla o nohu, nevzdáva sa a bojuje. A s ňou celá jej rodina. Pre jej rodičov, ktorí sa o ňu s láskou starajú, je úsmev na dcérkinej tvári tým najkrajším darom. Aby sa Mirka smiala čo najviac, zdravotní klauni ju často navštevujú priamo u nej doma. V rámci programu Prezuvky máme môžu zdravotní klauni prinášať dobrú náladu a povzbudenie nielen malým pacientom, ale celej rodine.

Veselo aj na Vianoce

„Mirka má klaunov veľmi rada. Ešte len počuje slovo "klaun" a už sa na jej tvári vyčarí úsmev. A keď sa dozvie, že prídu k nám, skáče od radosti. Klauni u nás doma vždy vyčaria úsmev na tvárach detí, ale aj dospelých. Nie je nič krajšie, ako vidieť dieťa naozaj od srdca sa smiať. A to Vaši a naši klauni u nás doma dokážu. Ďakujeme Vám za to.“ - Mirkina mamina

V období Vianoc si uvedomujeme ešte viac, na čom skutočne záleží. Spoločné chvíle v kruhu rodiny sú to najcennejšie, čo máme. Keď vládne pohoda a dobrá nálada, sviatočné obdobie môže byť aj pre ťažko choré deti a ich rodiny naplnené radosťou, smiechom a nádejou. Podobne, ako keď sme navštívili Mirku a jej rodinu.

Pozrite si video-príbeh z klaunskej návštevy u Mirky. S príchodom klaunov sa dejú malé zázraky, stať sa môže čokoľvek – aj Vianoce v lete.

Foto: Stanislav Mihalík

Prispejte a darujte smiech

Foto: Stanislav Mihalík

Ochrana osobných údajov

AKTIVOVAŤ VIDEO
abaton-monitoring