Beh pre úsmev

Foto: Katka

Najväčší štafetový beh na Slovensku Od Tatier k Dunaju odštartoval registráciu na svoj dvanásty ročník. Tento je však špeciálny, stretnúť tam môžete zdravotných klaunov - charitatívnym partnerom behu je totiž Červený nos. 

Partnerstvo medzi Červeným nosom a behom OD TATIER K DUNAJU má zdôrazniť nepopierateľné prepojenie fyzického a duševného zdravia. Naviac, rovnako, ako účastníci behu, aj zdravotní klauni z Červeného nosa putujú naprieč Slovenskom, aby robili svet radostnejším. Dajte vášmu behu vyšší zmysel. Boj s chorobou je častokrát tiež behom na dlhú trať. Zapojte sa aj vy do Behu pre úsmev

Darujte ľubovoľný príspevok alebo vytvorte darcovskú výzvu a premeníte radosť z behu na smiech detí v nemocniciach po celom Slovensku a podporte tak misiu o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

AKO SA MÔŽETE ZAPOJIŤ

1. Ak nechcete bežať:

Darujte aspoň ľubovoľný príspevok ako svoje “štartovné” a prispejte k väčším porciám detského smiechu v nemocniciach po celom Slovensku.

2. Ak chcete bežať:

Najskôr sa zaregistrujte so svojím tímom alebo ako jednotlivec na stránke Od Tatier k Dunaju. Súčasťou registračného poplatku nie je príspevok pre Červený nos. 

Premeniť radosť z behu na smiech detí v nemocniciach je veľmi jednoduché: 

1. krok: Vytvorte si vlastnú Darcovskú výzvu a pomôžte prispieť na dobrú vec. Nezaberie Vám to viac ako 5 minúť, presvedčiť sa môžete TU.

2. krok: Poproste okolie o podporu a využite silu svojej komunity. Vyzvite Vašich spolubežcov, kamarátov, kolegov či známych, aby aj oni svojím darom odštartovali podporu myšlienky rozveseľovania detí v nemocniciach. Viac tipov ako na to nájdete TU.

3. krok: Komunikácia výzvy je kľúčom k úspechu. Povedzte o darcovskej výzve každému, nech sa chuť pomáhať šíri ďalej. Čím viac ľudí oslovíte, tým viac ľudí sa môže do výzvy zapojiť a tým je väčšia šanca, že dosiahnete cieľovú sumu. Dobehnutím do cieľa budete mať dvojnásobnú radosť – radosť z behu i z toho, že ste pomohli stovkám chorých detí v okamihu, keď to najviac potrebovali. 

Beh Od Tatier k Dunaju

Toto unikátne bežecké dobrodružstvo sa začne cez víkend 17. augusta 2024 v Jasnej v Nízkych Tatrách a 345 km dlhú trasu ukončia bežci 18. augusta 2024 na nábreží Dunaja v Bratislave. 

Do súperenia v behu Od Tatier k Dunaju sa môžu hlásiť bežci bez rozdielu veku, výkonnosti a pohlavia, súťaží sa v piatich rôznych kategóriách. Najpočetnejšie zastúpené sú kategórie 9 až 12-členných zmiešaných, prípadne čisto mužských lebo ženských tímov. Každý člen pobeží minimálne 3 úseky, teda približne 30 km. Skúsenejší bežci vytvorili len 6-členné tímy, každý z nich teda pobeží až 60 kilometrov, keďže beží vždy dva štandardné úseky za sebou.

Aj Červený nos má svoj tím bežcov. Už čoskoro vám na tejto stránke predstavíme nielen ich tváre.

Registrácia na ročník 2024 sa spustila 7. novembra 2023. Neváhajte a zaregistrujte sa čo najskôr! Na zostavenie tímu máte ešte čas do 31.7.2024. Alebo sa môžete pridať k iným bežcom, ktorí ešte nemajú kompletný bežecký tím.

Všetky potrebné informácie nájdete na oficiálnej stránke behu OD TATIER K DUNAJU.

NEPOBEŽÍM, ALE DARUJEM SMIECH

Máte otázky? Kontaktujte nás...

Katarína Holčíková
firemný fundraising
T: +421 948 333 051
abaton-monitoring