Otvorte srdcia smiechu

28.júna 2022

Nech sa páči, otvorte dvere a vstúpte do nášho skutočného príbehu. Prejsť dverami totiž nie je vždy také ľahké, ako sa môže zdať. O tom by vám vedel rozprávať aj v tom čase ešte len dvojročný Sebi, ktorý strávil takmer 2 mesiace v nemocnici.

Dvere jeho nemocničnej izby v istom momente úplne prestali poslúchať. Počas jednej zo svojich pravidelných návštev na to doplatili aj zdravotní klauni. Kus dreva im drzo stál v ceste. Narazili si oň svoje červené nosy a Sebi, dovtedy mĺkvy a zamyslený, vyprskol do hlasného smiechu.

„Sú pokazené,“ stanovili klauni dverám jednoznačnú diagnózu a Sebi sa neprestával smiať.
„Veru,“ povzdychla si jeho mamina Mirka. „Už dva mesiace sa cez ne nevieme dostať domov.“
„Opravíme ich hneď, ako sa bude dať,“ prisľúbili klauni.

O týždeň Sebiho zápal ako zázrakom zmizol.
„Hurá,“ oznamuje s úsmevom klaunom, keď ho znovu prídu navštíviť. „Dvere sú opravené!“
A jeho mamina konečne začína baliť kufre na cestu domov.

„Napriek dlhému pobytu v nemocnici Sebi na podobné prostredie nezanevrel,“ vraví Sebiho mamina. „Doteraz totiž rád spomína na červenonosých pánov doktorov, ktorí ho rozosmiali. Dnes má tri roky a raz za čas musí absolvovať nejaké to vyšetrenie. Bez plaču a s úsmevom ide za každým lekárom, aj keď nie je z Červeného nosa.“ - Sebiho mamina Mirka

Aj teraz je hospitalizovaných veľa detí, ktoré potrebujú pravidelne rozveseliť. Trvalý príkaz je ten najjednoduchší spôsob, ako zabezpečiť, že dobrá nálada a smiech budú mať dvere vždy dokorán. Ďakujeme.

abaton-monitoring