Esterkine Vianoce v nemocnici

21.novembra 2023

Vysmiate Vianoce

Žiadne dieťa nechce vymeniť pohodlie svojej útulnej izbičky za nemocničnú izbu, ani súrodencov či kamarátov za doktorov a sestričky. Aj Esterka si predstavovala, že si aspoň Vianoce užije doma. Nepriaznivý zdravotný stav ju však prinútil stráviť minuloročné vianočné obdobie v nemocnici. Zase! 

Esterka je už odmalička pravidelnou pacientkou detskej neurológie. Počas posledných rokov musela viackrát nedobrovoľne stráviť dlhé týždne v rôznych nemocniciach na Slovensku. Zvyknúť si na nemocničné prostrenie jej pomohli až doktori a sestričky s červenými nosmi. Za tie roky sa skamarátila s viacerými zdravotnými klaunmi a jej mamina nám pravidelne posiela fotky z týchto veselých stretnutí. Pretože zdravotným klaunom bytostne, až do špiku červeného nosa, záleží na tom, aby vytvorili deťom v nemocniciach príjemné prostredie, navštevujú ich pravidelne a s poriadnou dávkou humoru a zábavy. Veď po ceste za zdravím, lemovanej smiechom, sa kráča oveľa ľahšie.

V spoločnosti červených nosov je možné takmer všetko! Esterku hravo dokážu preniesť do bláznivého sveta plného fantázie, kde sa môže bezstarostne smiať a veselo zabávať. Blahodárne účinky zdravotných klaunov na jej náladu vníma aj jej mamina:

„Esterka sa na klaunov vždy veľmi teší. Veľa o nich rozpráva aj doma, má s nimi krásne spomienky. Ďakujem, že nám spríjemňujete pobyt v nemocnici. Deti to tu nemajú jednoduché, ale vďaka vám sú opäť veselé a plné života. Ten pohľad na vysmiatu tvár a radostné iskričky v očiach je na nezaplatenie.“

Podporte pravidelné návštevy plné smiechu

Je veľa detí ako Esterka, ktoré sú v nemocnici často. Naši zdravotní klauni, vyzbrojení bublifukmi, plyšovými bábkami, s ukulele pod pazuchou a úsmevom pod nosom sú tu pre choré deti a ich rodičov, aby im urobili veselý deň a vliali nové sily do boja s chorobou. Pravidelné návštevy zdravotných klaunov sú však závislé od Vašej pomoci. Nenechajte deti v nemocnici dlho bez klaunov! Potrebujú Vašu pravidelnú podporu. 

Pomáhajte každý mesiac a nastavte si trvalý príkaz. Nech sa dlhodobo choré deti môžu na zdravotných klaunov tešiť vždy, keď sa najviac potrebujú smiať.

Prispieť a darovať smiech

abaton-monitoring