Vianočné sviatky budú veselé aj v nemocnici

19.decembra 2022

Vianoce sú obdobím, kedy si rodiny užívajú spoločné chvíle. Mnohé deti však trávia najkrajšie sviatky v nemocnici. Zdravotní klauni z Červeného nosa navštevujú detských pacientov počas celého roka, aby im zlepšili náladu a zahnali smútok. A už sa stalo tradíciou, že do nemocníc  zavítajú aj v období vianočných sviatkov, kedy je ich prítomnosť ešte žiaducejšia.

Profesionálni zdravotní klauni z o. z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors zrealizujú v čase od 24.12.2022 do 30.12.2022 30 klauniád, vrátane odprevádzania detí na operácie. Do klaunovania v rôznych kútoch Slovenska sa zapojí takmer40 zdravotných klaunov.

Pomôžte priniesť radosť deťom do nemocníc. Prispejte a každý dar rozsvieti viac detských tvárí úsmevom a smiechom.

Vianoce po klaunsky

Na nemocničné oddelenia prichádzajú zdravotní klauni s témou Vianoc - s vianočnými pesničkami, s vianočnými rekvizitami a vtipnými doplnkami klaunských kostýmov. S deťmi vyzdobia namiesto stromčeka napríklad vešiak, či stojan na infúziu, vianočné svetlá rozsvietia rovno na bielom plášti či v klaunskom účese a slová známej koledy úplne popletú. A z nemocničných izieb sa zrazu ozýva veselý detský smiech. Smiech plný nádeje. Aj tak môže vyzerať koncom decembra návšteva zdravotných klaunov.

Dôležité je, aby najmä v tomto čase deti zabudli na smútok a na to, že nie sú doma so svojimi blízkymi. Prinášame im radosť a smiech, v ktorých je skrytý kus nádeje, že po ťažkých chvíľach príde čosi lepšie. Práve nádej je veľmi dôležitá pre deti aj pre rodičov. A vlastne pre nás všetkých, zvlášť po tak náročnom roku, akým bol rok 2022,” hovorí umelecký riaditeľ Pavel Mihaľák.

Kam prinesieme smiech počas sviatkov

V týchto dňoch budú zdravotní klauni v službe:

  • 24.12. DFNsP Banská Bystrica
  • 26.12. NÚDCH Bratislava, DFN Košice, FNsP Prešov (Klinika pediatrie)
  • 27.12. DFNsP Banská Bystrica, NÚDCH Bratislava (odprevádzanie na operácie a návštevy na oddeleniach), DFN Košice, FN Levoča, FN Považská Bystrica, FN Spišská Nová Ves
  • 28.12. NÚDCH Bratislava (odprevádzanie na operácie a návštevy na oddeleniach), DFN Košice, (odprevádzanie na operácie a návštevy na oddelení), FN Nitra, UN Martin, FNsP Prešov, FN Žiar nad Hronom, Rimavská Sobota
  • 29.12. NÚDCH Bratislava, DFN Košice, FNsP, Liptovský Mikuláš, FN Zvolen
  • 30.12. DFNsP Banská Bystrica (odprevádzanie na operácie), Liptovský Mikuláš

Ďakujeme, že vďaka vašej podpore sa deti v nemocniciach môžu smiať nielen na Vianoce, ale počas celého roka. Je to možné iba vďaka vám.

Darujte smiech na Vianoce

abaton-monitoring