doktor Jean Baklažán

Marián Andrísek
„Čo môžeš urobiť dnes, neurob ani zajtra a hneď máš krásne dva dni voľna."

Špecializácia: Vie rozprávať veľa, dlho, vtipne, pekne a spojiť aj zdanlivo nezmyselné veci, ktoré začínajú niekedy dostávať aj zmysel... No niekedy aj nezmysel. Ale aspoň veľký!

Liečebná metóda: Prepisuje chorobopis zo slovenčiny do francúzštiny aby tomu nikto nerozumel a pacient bol tak okamžite prepustený do domácej liečby.

Obľúbená rekvizita: Čokoľvek čo má vtedy so sebou niekto druhý.

Ako ho spoznáte: Najskôr vojdu do miestnosti jeho veľké modré oči a potom až On a niekedy aj Off.

 

zdravotný klaun Marián Andrísek

Marián vyštudoval SPŠ elektrotechnickú, no život ho neskôr zavial k divadlu a preto potom vyštudoval herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Počas štúdia si na rok odbehol na študijný pobyt do sympatického mestečka na samom konci Poľska - Bialystoku. Už počas školy účinkoval vo viacerých divadlách. Dlhodobo spolupracuje s Divadlom Pôtoň (jediné profesionálne divadlo sídliace na vidieku). Venuje sa divadlu, dabingu, tvorbe reklamných spotov, moderovaniu, televíznej tvorbe a občasným opravám okolo domu. No a hlavne svojej dcére Alicke. Zdravotným klaunom je od roku 2019. Má rád čili a vo voľnom čase sľubuje manželke, že si svoju izbu už uprace, ale zajtra už naozaj.