doktor Fedor Slíž

Lukáš Tandara
„Rob všetko s radosťou, úprimne a najlepšie ako vieš, pre dobro druhých i seba."

Špecializácia: špecializuje sa na príchod a odchod z miestnosti. Ak sa mu podarí viacnásobne nenaraziť do dverí, nájsť na dverách kľučku (a vôbec izbu pacienta) a zatvoriť za sebou dvere po menej ako pätnástich minútach, je to veľký úspech.

Liečebná metóda: Fedor Slíž využíva neinvazívnu metódu premeny na komixových hrdinov či hlavných hrdinov „Star Wars“. Ako dietológ to má trochu pomýlené a snaží sa pomôcť pacientom zjesť ich jedlo. Jeho kolegovia mu v tom našťastie vždy úspešne zabránia.

Obľúbená rekvizita: maliarsky štetec - presnými ťahmi po rukách i nohách pacientov, sestričiek či doktorov vie rozvibrovať v ľuďoch pozitívne vibrácie. Tiež rád využíva nemocničné telefóny na imaginárne rozhovory s mamou, pričom jej vždy znova a znova musí vysvetľovať, na ktorej polici v chladničke nechal mlieko.

Ako ho spoznáte: Taký chudý, dlhý, na konci rozstrapkaný. Taký Slíž.

 

zdravotný klaun Lukáš Tandara

Lukáš vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Zdravotným klaunom je od roku 2014. Keď neklaunuje, venuje sa naplno bábkoherectvu. V Bratislavskom bábkovom divadle, v divadle Ludus, robí tiež scénické čítania s Osmijankom, improvizuje v súbore Kapor na scéne v mestách na Slovensku a dokonca i v zahraničí. Keď má trošku voľného času, vyrába bábky alebo pomáha svojim rodičom na farme v rodnej dedine a najnovšie aj svojej manželke s malými dvojičkami Jonatánom a Johankou.