primár Pišta Stratený

Jakub Ružička
„Motto nemá, ale keď treba nejaké si vymyslí."

Špecializácia: Hľadanie stratených diagnóz , prostredníctvom jemu vlastnému šarmu. Ak ich nenájde nejaké vymyslí. Pacient sa potom nestačí čudovať s kým má dočinenia a zabudne čo ho trápilo.  

Liečebná metóda: Na počiatku bola narkóza. Od toho sa odvíja ostatné. 

Obľúbená rekvizita: Ukulele, fúkací bublinkový dezinfekčný manuálny prístroj, ktorý veľa ľudí pozná pod názvom bublifuk  a jeho vlastné telo, ktoré mu je často aj najväčšou prekážkou.

Ako ho spoznáte: Nesie sa po chodbách ako páv, aj keď nadrozmerný XXL. Jeho prihlúply výraz schováva za ešte hlúpejší úsmev a jeho účes na cestičku spoznáte kedykoľvek.

 

Zdravotný klaun Jakub Ružička

Vyštudoval Štátne konzervatórium v Bratislave, kde sa už počas štúdia začal venovať dabingu, muzikálu a činohre. V divadle Nová scéna, Aréna, Tower stage, DJP v Trnave, divadle Ludus a mnohých ďalších, ste ho mohli a môžete vidieť množstve hlavných aj vedľajších postáv. V dabingu prepožičal hlas mnohým hraným aj animovaným postavám. okrem iných za zmienku stoja filmy Harry potter, Cililing a pirátska víla, Veľká 6ka, V hlave, Transformers a mnohé ďalšie. Venuje sa tiež pedagogickej činoosti s deťmi v Škole Ludus, Kedysi hrával na husliach, ktoré rád opráši z času na čas aj dnes. Ako zdravotný klaun pôsobí od roku 2019.