sestrička Karol Novinka

Filip Hajduk
„Nuž, čože ja už teraz teda?" (Tajovský, Ženský zákon, výstup 13, dejstvo prvé, Jano)

Špecializácia: Špecializuje sa najmä na výskum nových liečebných metód v starých oblastiach a aplikáciu starých liečebných metód v nových oblastiach, prípadne na hľadanie nových oblastí, v ktorých by sa staré, či nové metódy, mohli a dali aplikovať novými, či tradičnými spôsobmi.

Liečebná metóda: Ironoterapia. Okrem iných aj Muzikantoterapia silencia a iné netradičné formy najmä orientálnych terapií laryngálne tvorených, aplikovaných otonálne.

Obľúbená rekvizita:  Za žiadnych okolností neuprednostňuje obľúbené rekvizity pred inými obľúbenými rekvizitami. Na jeho rebríčku obľúbenosti rekvizít sú všetky jeho obľúbené rekvizity na prvom, najobľúbenejšom mieste. Ale najradšej má svoj akordeón.

Ako ho spoznáte: Veľmi rýchlo - Karol je jediná sestrička s dlhými vlasmi a bradou.

 

zdravotný klaun Filip Hajduk

Vyštudoval herectvo na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pred, počas a po štúdiu sa venoval rôznym formám pouličného a kaukliarskeho umenia, pantomíme, žonglovaniu, bábkarstvu a podobne. Okrem toho, že je od roku 2018 zdravotným klaunom, sa najradšej prezentuje ako komediant, lebo to mu je srdcu najbližšie. V súčasnosti sa šťastne pohybuje na voľnej nohe a tvorí to, čo ho baví. Je vo veľmi blízkom spojení so združením KAUKLIAR a jedným zo zakladajúcich členov skupiny Duo Kyseli Krastafci. Mnohí ho poznajú aj pod menom (historický) Šaško Fjodor. Veľmi rád dlho spí, a potom je mu to ľúto, lebo nič nestihol.