sestrička Paula Prdelková

Eva Trubanová
„Láska je cesta. A cesta je cieľ."

Špecializácia: Vie všetko merať. Špeciálne. Najradšej meria dlhú cestu do nemocnice. A tam vie urobiť teplotomeranie, tlakomeranie či intelingenčné meranie. Vie si taktiež s hocikým zmerať sily, ale najradšej sa zameriava na lásku.

Liečebná metóda: neinvazívne a precízne zameranie sa na problémy akéhokoľvek druhu metódou údivu a obdivu, najmä s pomocou svojho kamaráta motýľa Emila

Obľúbená rekvizita: teploto-tlakomer, prípadne čokoľvek ďalšie, na čo jej padne zrak

Ako ju spoznáte: Zamilujete si ju v jej nezameniteľných nafúknutých ružových sukňo-nohaviciach s bielymi bodkami. Pohybuje sa rýchlo, prudko a neúnavne, neustále s udiveným či skúmavým pohľadom na tvári. 

 

zdravotná klaunka Eva Trubanová

Vyštudovala Univerzitu Komenského v Bratislave, odbor liečebná pedagogika. Zdravotnou klaunkou je od roku 2009. V združení ČERVENÝ NOS Clowndoctors je súčasťou špeciálnych programov Cirkus Paciento, Prezuvky máme a Smiech nepozná vek, v rámci ktorého seniorov navštevuje pod klaunským menom Dorotka Ružičková. Momentálne žije v Banskej Štiavnici, kde hrá divadlo a venuje sa tvorbe. Ako liečebný pedagóg pôsobí na základnej škole Bakomi. Má syna Edka a svoj voľný čas venuje jemu. Miluje vodu. Keď vidí jazero, skočí doň bez ohľadu na ročné obdobie. Jej vášňou je otužovanie. Rada cestuje a túla sa po cestách-necestách. Uprostred lesa ju stretnete s jej psíkom.

abaton-monitoring