primárka De Mencia

Jarka Sýkorová
„Neklesajme na duchu, klesajme na teplote!!!"

Špecializácia: špecializuje sa na dementálnu hygienu každého druhu. Nielen že dokáže odhadnúť všetky možné aj nemožné mentálne neduhy, dokonca väčšinou z nich aj sama trpí :-)

Liečebná metóda: muzikoterpia. Ako lekárka je presvedčená, že pieseň na mieru vie byť jedným z tých najlepších a najoriginálnejších liekov na zemeguli a v priľahlom vesmíre.

Obľúbená rekvizita: ukulele na šnúrke, ktoré v mihu dokáže vylúdiť prekrásne tóny, inokedy môže spôsobiť veľké problémy, ak sa do neho náhodou zamotáte.

Ako ju spoznáte: vždy nosí špeciálne výrazné strieborné topánky na podpätku, fialové jednoduché šaty, sezónne aplikácie na drdole a najmä uhrančivý pohľad, ktorým je povestná. Občas sa stane, že netrafí do dverí - alebo respektíve, že trafí dvere.

 

zdravotná klaunka Jarka Sýkorová

Jarka vyštudovala konzervatórium a operný spev na JAMU v Brne. Zdravotnou klankou je od roku  2011, pričom je aj súčasťou špeciálneho programu pre seniorov Smiech nepozná vek, kde používa klaunské meno Magdaléna.  Improvizuje počas klauniád, ale aj v impro skupine Kapor na scéne - spolu s manželom Mirkom, Lukášom Tandarom a Miškou Pastorkovou. Je tiež herečkou a klaunské čísla predvádza aj v divadle Bolka Polívky. Je laureátkou rozličných improvizačných súťaží. Získala 3. miesto – Francúzskeho šansónu 2001. Spieva v skupine Garyho Edwardsa.

Varí, pečie a vie plávať (aj keď tí, čo ju videli to netvrdia), tancuje, bicykluje, zaujíma sa o prírodu. Má malú dcérku Barunku, manžela Mirka (tiež zdravotného klauna) a v jej záhrade sa darí tekviciam:)